Szukasz niebanalnego prezentu? Wybierz czekoladki ze zdjęciem!

Czekolada jest niezawodnym sposobem na poprawę humoru. Wiedzą to zarówno dzieci jak i dorośli. Kto nie uśmiechnie się na widok tabliczki przepysznej czekoladki? Jest to więc idealny pomysł na prezent dla kogoś dla nas bliskiego, jak również dla klientów firmy, czy współpracowników. Czekoladki są prezentem należącym do tych bezpiecznych, czyli zawsze wypada je ofiarować.

Nie zawsze jest potrzeba szukania prezentów ekstrawaganckich, które nigdy nie mamy pewności czy się spodobają. Nie warto szukać daleko. Zwykłe proste czekoladki mogą być świetnym pomysłem na prezent, zwłaszcza, że mało kto nie lubi słodkości. Czy to ma być prezent dla mamy z okazji urodzin, czy dla taty na dzień ojca, czy może prezent na rocznicę rodziców. bez względu na okazję, czekoladki są zawsze dobrym rozwiązaniem.

Ponadto dowiedziono, że czekolada poprawia humor. Po jej zjedzeniu w mózgu wzrasta poziom neuroprzekaźników czyli serotoniny oraz endorfin. Serotonina przeciwdziała depresji jak również zmniejsza podatność na choroby układu nerwowego, np. schizofrenię. Z kolei endorfiny poprawiają nastrój oraz potęgują odczuwanie przyjemności.

Dodatkowo czekolada zawiera duże ilości magnezu, który poprawia funkcjonowanie mięśni a także ułatwia wchłanianie wapnia. Przeciwdziała również stresom i zmniejsza dolegliwości PMS, czyli syndromu napięcia przedmiesiączkowego. Z tego powodu właśnie wiele kobiet przed „tymi” dniami odczuwa zwiększony apetyt na czekoladę.

Czekoladki należy spożywać z umiarem, gdyż zbyt częste ich spożywanie spowoduje, że uodpornimy się na jej działanie a na dodatek możemy wówczas cierpieć na migrenowe bóle głowy.

Spokojnie, kilka czekoladek zwłaszcza tych otrzymanych od serca nikomu jeszcze nie zaszkodziło. Czekoladki podobnie jak czekolada powstają z miazgi kakaowej otrzymywanej z ziaren kakaowca. Są one znane już od dawne gdyż nawet Majowie wykorzystywali ziarna aby przyrządzić napój, który serwowali wyłącznie „elicie”. Powstały napój wykorzystywali podczas modlitw i różnych rytualnych obrzędów.

Czekoladki mogą być mleczne, gorzkie, deserowe, białe, nadziewane marmoladą, bakaliami, z dodatkami nalewek, chrupek. DO wyboru jest mnóstwo kształtów i smaków.

Czekolady gorzkie różnią się od pozostałych zawartością miazgi kakaowej. Mają jej najwięcej bo najczęściej ok 70%. Choć są również gorzkie czekolady zawierające nawet 90% miazgi. Są niezwykle intensywne w smaku.

Nowością, która idealnie nadaje się na prezent są czekoladki ze zdjęciem. Oferuje je firma Choco Republica. Na stronie internetowej https://chocorepublica.pl/ możemy znaleźć gotowe projekty opakowań bądź stworzyć swój własny personalizowany projekt. Strona umożliwia wgranie własnego zdjęcia, tak aby powstało niepowtarzalne opakowanie dla czekoladek. Taki dedykowany dla konkretnej osoby podarunek będzie na pewno niezapomnianym prezentem, wywoła zaskoczenie oraz uśmiech na twarzy. Opakowanie po czekoladkach na pewno zostanie wykorzystane ponownie gdyż samo w sobie jest świetnym prezentem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *