Prezenty odpowiednie dla niemowlaków

Wybrać odpowiedni prezent dla małego dziecka nie jest łatwo. Z pomocą przychodzi nam Internet gdzie można znaleźć mnóstwo prezentowych pomysłów. Wybierając prezent warto pamiętać, aby był on dobre jakości, z odpowiednimi certyfikatami zezwalającymi zabawę dziecku w wieku poniżej trzech lat. Taki specjalny certyfikat gwarantuje, że maluszek bawiąc się taką zabawką jest bezpieczny. Że nie ma ona niebezpiecznych ostrych krawędzi, że nie ma małych części, które dziecko mogłoby połknąć. Taka zabawka musi przejść szereg testów i badań zanim trafi do sprzedaży. Wówczas na opakowaniu znajduje się stosowna informacja dla rodziców do jakiego wieku dziecka zabawka jest dostosowana. Czy może z niej korzystać maluszek w wieku kilku miesięcy czy też jest to może zabawka dla dzieci w wieku powyżej trzech lat. Zabawki z oznaczeniami 3+ są bardzo często spotykane w sklepach. Wynika to stąd, że aby móc oferować zabawkę dla młodszych dzieci wymagania są bardziej restrykcyjne i tym samym proces produkcji bardziej kosztowny i czasochłonny. Producenci chcąc uniknąć dodatkowych kontroli często piszą po prostu, że zabawka nie nadaje się do zabawy dla dzieci w wieku poniżej trzech lat. Warto wiec dokładnie czytać opakowanie.

Istotną rolę ma jakość wykonania. Kupując zabawkę wiodącej firmy można mieć pewność, że jest ona trwała i przetrwa niejedną zabawę, można ją potem oddać w inne ręce, dla kolejnego dziecka. Jakość idzie w parze z ceną. Takie zabawki są najczęściej droższe. Warto jednak wydać ciut więcej i długo cieszyć się dobrą zabawką i jakością.

Co można kupić maluszkowi na prezent? Zawsze dobrym pomysłem są książki. Ktoś powie, no ale jak? Dla takich maluszków? A tak. Nawet dla takich malutkich dzieci powstały specjalne serie książkowe. W nich nie znajdziemy wierszyków a jedynie czarno białe obrazki. Stymulują one wzrok dziecka oraz jego umysł. Maleństwo uwielbia skupiać wzrok na takich książkach. Nie ma tam innych kolorów dzięki czemu nie jest narażone na nadmiar bodźców.

Obecnie dużo jest zabawek edukacyjnych, kreatywnych, stymulujących rozwój, rozbudzających ciekawość świata. Nie warto jednak kupować wyłącznie takich zabawek. Dziecko czasami potrzebuje coś prostszego, tak żeby mogła zadziałać jego wyobraźnia, tak aby sam mógł wymyślić jak się bawić taką zabawką, a nie słuchać jedynie wgranych poleceń.

Dziecko powinno mieć więc dostęp do różnych typów zabawek.

Niezmienną popularnością dla kilku miesięcznych dzieci cieszą się maty edukacyjne, które zarówno zapewniają odpowiednią porcję gimnastyki, ale również dbają o rozwój wszystkich zmysłów dziecka. Potrafi on zająć na dłuższą chwilę zająć się taka matą.

Fenomenem są również zabawki z metkami. Nie wiadomo czemu, ale dzieci uwielbiają gryźć metki. Lubią za nie nosić zabawki, tarmosić je. Powstały nawet specjalne zabawki mające przyszyte po kilkanaście metek.

Oczywiście zawsze mile widziane są przytulanki. Dla maluszków niech to będą raczek z krótkim włosiem, aby dziecko nie wyrywało mu nitek. Milutkie, pluszowe mogą stać się najlepszym przyjacielem dziecka.

baby

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *