Jak zapakować prezent?

Z pewnością dla każdej osoby miłym uczuciem jest wręczanie prezentu drugiej osobie. Czasami nawet większą przyjemność sprawia ich pakowanie. Nie zawsze jednak pod ręką są kolorowe wstążki, dekoracje lub ozdobne papiery. Dla osób kreatywnych nie ma nic trudnego. Nawet z szarego papieru lub sznurka można zrobić niecodzienne, wyjątkowe opakowanie na prezent. 

Co można wykorzystać do zapakowania prezentów?

Mnóstwo osób na znalezienie i kupienie odpowiedniego opakowania poświęca tyle samo czasu, albo nawet więcej niż na zakup samego prezentu. Bardzo często opakowania w sklepie swoją ceną przekraczają wartość samego prezentu.

Do efektywnego i oryginalnego zapakowania prezentu można użyć tak naprawdę wszystkiego co znajduje się w danym momencie pod ręką. Do opakowania można wykorzystać papier pakowy, papierową taśmę, kolorowe sznurki, a także gumkę do mazania. Sprawdzić mogą się także rurki po papierze toaletowym, a nawet resztki tapety. Nie można też zapomnieć o wykorzystaniu nożyczek, taśmy klejącej i linijce.

Trzeba przede wszystkim ruszyć głową, użyć wyobraźni, zajrzeć do szuflady i innych zakamarków, na pewno znajdą się tam przedmioty, których można będzie użyć do zapakowania prezentu.

Pakowanie prezentu w szary papier i taśmy washi

Do zapakowania prezentu można wykorzystać paczuszki  taśm washi. Te papierowe, kolorowe taśmy dostępne są praktycznie w każdym sklepie papierniczym. Można zamówić je również przez internet. Warto skorzystać także z szarego papieru pakowego oraz kolorowych sznureczków. Pudełko należy zapakować w papier, a następnie okleić taśmą w wybrany przez siebie sposób. Na zakończenie trzeba przewiązać sznurkami.

Pomysł na zapakowanie prezentu w pudełko po butach

Osoby, które zapomniały kupić właściwego pudełka do zapakowania prezentu mogą skorzystać ze zwykłego pudełka po butach. Warto okleić je okleiną, by nie było widać niepotrzebnych napisów na opakowaniu. Po użyciu okleiny można na brzegach pudełka przykleić papierowe tasiemki washi. W ten sposób uzyska się nie tylko bardziej wesoły, ale również kolorowy efekt. Na zakończenie wystarczy związać pudełko sznurkiem lub tasiemką oraz dołączyć etykietkę z imieniem obdarowanego.

Dekorowanie papieru własnoręcznie zrobionymi stempelkami

Kolejne rozwiązanie co prawda wymaga trochę więcej pracy od poprzednich opcji, ale rezultat z pewnością zrobi wrażenie na odbiorcy. Potrzebny ponownie będzie zwykły szary papier. Najpierw należy wyciąć wzorek w starej gumce do mazania. Może to być np. strzałka, która składa się z paseczków. Oczywiście można wykorzystać ten wzór, albo poświęcić więcej czasu i wymyślić coś zupełnie innego. Pomysł będzie miał zdecydowanie lepszy efekt w sytuacji, gdy będzie pasował do danej okazji. Mogą to być bombki, serduszka lub tort. Jedynym ograniczeniem w tej kwestii jest wyobraźnia twórcy.

Jeżeli wzór będzie już wycięty, należy narysować linię, które będą pomocne w trakcie odbijania stempla. Dzięki temu rozwiązaniu odstępy między poszczególnymi odbiciami będą równe. Dekoracja będzie bardziej kolorowa, gdy między odbitymi wzorkami zostaną zrobione czerwonym pisakiem kreseczki. Do związania prezentu można wykorzystać drugi kawałek tkaniny związany w popularną kokardę.

Pudełko oklejone papierem do scrapbookingu

Oczywiście znajdą się osoby, którym szary papier nie przypadnie do gustu. Warto wtedy do pakowania prezentów wykorzystać papier scrapbookingowy. Nie jest to drogi produkt. Do jego zalet można zaliczyć przede wszystkim sztywną formę, dzięki czemu można bez problemu zrobić małe pudełeczko.

Osoby, które zdecydowanie potrzebują sztywnego pudełka do swojego prezentu mogą okleić stare, brzydkie pudełko po butach papierem do scrapbookingu. Za pomocą papierowej taśmy można ozdobić jego brzegi. Warto pamiętać, że brzegi nie zawsze wyjdą równo, dlatego nie jest to element, którym warto się przejmować. Doskonałym produktem do zamaskowania nierównych brzegów pudełka jest washi tape. Na zakończenie należy wykorzystać tasiemkę lub sznurek i opakowanie będzie zrobione.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *