Dlaczego czekolada to najlepszy z prezentów na dzień kobiet?

Dzień Kobiet obchodzony jest raz w roku. Kobiety należy doceniać każdego dnia w roku, jednak w tym dniu należy im się dodatkowo więcej uwagi.

Dzień Kobiet jest to święto które obchodzone jest w dniu 8 marca od roku 1910.

Pierwszy raz ten dzień obchodzony był 28 lutego 1909. Jego obchodzenie ustanowiła Socjalistyczna Partia Ameryki W Polsce tradycja przyjęła się na dobre od roku 1993 roku.

Pierwowzorem dnia kobiet możliwe że jest święto obchodzone w starożytnym Rzymie. Były to Matronalia. Związane ono było z macierzyństwem oraz płodnością. Obchodzono je w pierwszym tygodniu marca. Wówczas mężowie obdarowywali żony prezentami ale również spełniali ich życzenia.

Dzień Kobiet jest obecnie oficjalnym świętem w wielu krajach. W niektórych na przykład Rumunii ten dzień jest równoważny z dniem matki. Podczas niego dzieci wręczają drobne upominki swoim matkom oraz babciom. Właśnie w Rumunii a także w Portugalii w noc 8 marca grupy kobiet świętują na uroczystych przyjęciach oraz obiadach „wyłącznie dla pań”. W Armenii obchodzony jest cały Miesiąc Kobiet trwający między 8 marca oraz 7 kwietnia. Wywodzi się to stąd iż po upadku Związku Radzieckiego zaprzestano świętowania Dnia Kobiet a zamiast niego wprowadzono 7 kwietnia święto Piękna i Macierzyństwa. Część społeczeństwa nadal świętowała dzień 8 marca więc przyjęły się oba święta.

Najczęściej wręczanym prezentem z okazji Dnia Kobiet były kwiaty. We Włoszech wręczano kobietom gałązki akacji srebrzystej. Podobnie było w Rosji. Tam oprócz kwiatów akacji ofiarowywano również czekoladę.

W Polsce w latach siedemdziesiątych wręczano najczęściej goździki, a później dołączyły do nich tulipany. Kobiety również w tamtych czasach otrzymywały kawę, ręczniki, rajstopy, czy nawet mydło.

Prezent na dzień kobiet obecnie się zmienił. Choć pozostały kwiaty to dołączyły do nich zwłaszcza słodycze.

Idealnym prezentem oprócz kwiatów są oczywiście czekolady, bombonierki, czy cukierki. Słodycze są miłym dodatkiem bądź głównym prezentem. Czekolada poprawia humor i wbrew pozorom jedzona w umiarze nie zaszkodzi figurze.

Miło jest wręczyć taki upominek każdej ważnej dla nas kobiecie. Wówczas czują się one wyjątkowo, docenione i uwielbiane przez mężczyzn. Czekolada to nie tylko słodycz. Salony SPA oferują również czekoladowe zabiegi pielęgnacyjne na ciało. Nie dość że pięknie pachnie podczas masażu czekoladą, to jeszcze odżywia ona skórę

Aby zaskoczyć kobietę warto ofiarować jej coś niebanalnego. Idealne wydają się czekoladki ze strony https://chocorepublica.pl. Bogactwo oferty zaskakuje. Można wybierać w różnych smakach i kształtach czekoladek. Mogą to być czekoladowe kwiaty, kobiece gadżety typu szminka, torebka. Miłośniczki gier będą wprost zachwycone czekoladowymi szachami czy grą kółko i krzyżyk. Panowie mogą również zamówić specjalnie personalizowane opakowanie czekoladek. Mogą umieścić na nim dowolne zdjęcie oraz osobistą dedykację. Dzień kobiet to idealny moment aby powiedzieć każdej kobiecie jak bardzo jest ważna i potrzebna.

dzien kobiet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *